Królewska ruletka

Ruletka nazywana królowa gier albo szatańską grą. Suma wszystkich liczb kart w niej używanych daje liczbę 666.

Znana jest od wieków. Źródła mówią o grających w ruletkę starożytnych Grekach, rzymskich żołnierzach, Chińczykach. Przez lata pozostawała niezmienna, aż do czasu rozwoju kasyn. Aby była bardziej opłacalna dołożono do gry jeszcze jedną liczbę – 0. Gdy gra trafiła wraz z emigrantami do USA, wprowadzono kolejną liczbę – 00 – oraz symbol orła. To pozwoliło na  jeszcze większy zysk kasyna. Dzisiejsza wersja amerykańska posiada nadal dwa zera, ale nie ma już orła. Mimo wszystko jest mniej opłacalna niż europejska.

W historii ruletki zapisał się szczególnie jeden gracz – Charles Wells, który w  1891 r. w kasynie w Monte Carlo podobno trafił 23 z 24 zakładów. Jego rekord nigdy nie został pobity.

Na czym polega gra? Na obstawienia jednego, właściwego numeru na stole. Łatwo nie jest, bo trzeba trafić na ten właściwy spośród 37 lub 38. Krupier rzuca kulką na stole obrotowym i zamyka zakłady. Jaka liczba wypadnie – zależy tylko od losu.

W ruletce można wygrać bądź przegrać. Gdy odgadnie się wylosowaną liczbę mamy do czynienia z Straight Up. To najwyżej płatny zakład. Aby było łatwiej można też ograniczyć się do zakładów zewnętrznych, czyli liczb parzystych bądź nieparzystych (Even, Odd), od 1 do 18 bądź od 19 do 36, czerwonych bądź czarnych.

Aby poznać dokładne zasady ruletki przeczytaj warunki gry, oferowane przez kasyno, albo po prostu w nią zagraj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *